Geoblog.pl    Shaolin    Podróże    ŚWIĘTE KROWY, HIMALAJE, SZWALNIA ŚWIATA I LIŚCIE HERBATY    It's all about money, honey!!

It's all about money, honey!!

Indie, Kolkata

Drugi dzien w Kalkucie poswiecony zostal na wyslanie paczki do Polski. Nie kupilem sobie fajnej maski w Nepalu i sobie teraz w brode pluje. Przynajmniej widzialem jak pan je wlasnorecznie wykonywal [Wiekszosc egoztycznych masek, ktore kupujecie w Polsce, rzezbia na Ukrainie. Kicz panuje juz na calym swiecie chyba. Skad w Nepalu figurki przedstawiajace afrykanskie postacie? To jak maskotki-owieczki w Karpaczu, gdzie owiec nie ma]. Maski wiec nie kupilem, a chcialem sobie wyslac. Moze jeszcze cos upoluje. W Kalkucie starszna bida pod tym wzgledem, bynajmniej ja nic nie znalazlem.

Mat, paczka idzie do Ciebie :] Powinna byc za okolo 15 dni, wiec sprawdzaj skrzynke, a za 20 dni idz na poczte spytaj, jakby znow dranie z poczty awiza nie wrzucili. Bez watpienia bedzie o tej paczce glosno na urzedzie, bo po pierwsze -jest ona ode mnie (heh), a po drugie -zapakowana po indyjsku [juz to opisywalem, gdy Karola paczke slala do domu] - piekne plotno i sredniowieczne laki. W srodku glownie ciuchy i buty z gor. Zrobcie sobie foto paczki, bo z zakupow na allegro takiej nie dostaniecie:] Co i jak z paczka Marta napisala wam wiadomosc [tylko wyjmij te buty, bo przypomnialy sobie ukrainskie mokre noce jeszcze.. :]

Wczoraj przy zakupie biletow na Andamany poinformaowali nas, aby udac sie do biura rejestracji obcokrajowcow w celu uzyskania pozwolenia ..na wstep na wysypy? Zaczynam miec dosc ich podejscia do turystow. W Lonely Planet napisane jest, ze pozowlenie na 30-dniowy pobyt na archipelagu otrzymuje sie bezplatnie po wyladowaniu w Port Blair. i tak tez zostalo prawdopodobnie, tylko urzednik w w/w biurze powiedzial, ze to kosztuje ok 1350Rs. moglismy je kupic juz dzis, ale SZEFA nie bylo... i dobrze, i tak bym nie kupil. Przepis ma podobno kilka miesiecy.. Zobaczymy w Port Blair. Znow wygarnalem na koniec, co mysle o takim traktowaniu przyjezdnych. Powiedzial: TALK TO GOVERNMENT... I wish! - odparlem wychodzac :] Moze nie zadzwoni na Andamany, aby nie wpuszczali pary z Polski jutro.. Musze sie hamowac.. :]

Skad to cale moje wzburzenie? Idac, daremnie jak sie okazalo, po PERMIT na wyspy, dolaczyl sie mily czlowiek. Nie mial pierwszego rzedu zebow, ale angielski mial opanowany, wiec udawalem ze rozumiem calosc tego, co do mnie mowil. Odprowaddzil nas pod sam urzad, opowiadajac o sobie i pytajac o nas. Wyzalilem sie i jemu, ze w Indiach trzeba placic juz za wszystko. na koniec zapytal, czy nie moglbym mu dolozyc do lekow [w rozmowie przeplatal co chwila watek, ze przyjechal do Kalkuty w celach leczniczych]..no niech mnie diabli!! Kolejny!!

10 minut wczesniej ktos segregujacy duuuuza sterte smieci na chodniku rzadal ode mnie 10Rs za sfotografowawanie tego krajobrazu. i znow dzieci bijace po plecach.. Co sie dzialo na NEW MARKET nie bede juz opisywal !!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! It's all about money, honey !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jedna z najszybciej rozwijajacych sie gospodarek swiata, tak? Ekonomia to nie moja dzialka, ale po tych ludziach tego nie widac. Najwyzszy budynek 12-mln miasta to komunistyczny blok firmy.. TATA - a jakze :]

POLECAM SWIEZY SOK Z BAMBUSA WYCISKANY PRZEZ FAJOWE RECZNE MASZYNY. MOZNA GO KUPIC NA KAZDEJ ULICY I WYPIC ZE STALYCH, TYLKO PLUKANYCH, SZKLANEK :] - CENA 5Rs/mala szklanka [ok 25gr]

Fotki pozniej jak zdrowie pozwoli :]

Edzia
Edzia - 2008-10-29 12:46
Go get'em Tiger!!!!!

mikekamler
mikekamler - 2008-10-29 13:18
Hindusi tacy sami na calym swiecie dude! im tylko kasa w glowie - przynajmniej sa konsekwenti - bo sa tacy sami w swoim kraju jak poza ich kraju

Mateusz
Mateusz - 2008-10-29 17:25
Elo tu Mat.

Byłem na poczcie, pytałem czy coś dla ciebie jest ale raz mi powiedziała, że było i że nie mogą znaleść, potem, że nic nie ma. Nie pytam dalej bo mają tam kocioł.

Ok odbiore paczke ale jej nie będe otwierać bo nie mam nawet gdzie ją trzymać. Zagadam do Andrew aby tak jak napisała Marta on tym się zajoł bo my w piwnicy mam spożywke i butów śmierdzących to trzymać nie będe, szczególnie że piwnice mamy malą :).

Jak coś piszcie do Kaśki na naszej klasie bo ja mam kocioł i nie zawsze jestem na bieżąco.

Pzdr i miłego leżakowania.
Mateusz

pozdro
pozdro - 2010-07-31 18:43
Bylam w Goa i jestem zachwycona, nawet te sterty śmieci mi nie przeszkadzaly, a sok bambusowy pycha! Tyle, że kazaliśmy nalac sobie do naszych butelek po mineralnej, hehe!

Shaolin
Tomek Kamiński